ENGELLİ EVDE BAKIM HİZMETİNDEN FAYDALANAN VATANDAŞLARIMIZIN BAKICILARINA E.E.B.H. YÖNETMELİĞi, HİJYEN VE ENGELLİ İLE İLETİŞİM KONULU EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

            Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından "E.E.B.H. Yönetmeliği, Hijyen ve Engelli İle İletişim" konulu eğitim verildi.

             Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı çerçevesinde, Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Sosyal Hizmet Merkezi Eğitim ve Danışmanlık Birimi Personelleri Öğretmen Ayça Uçar Demir, Sosyolog Kübra Selli ve Psikolojik Danışman Zeliha Toprak tarafından Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda  engelli evde bakım hizmetinden faydalanan vatandaşlarımızın bakıcılarına yönelik  "E.E.B.H. Yönetmeliği, Hijyen ve Engelli İle İletişim"  konulu eğitim programı gerçekleştirildi.
          Eğitim programına İl Müdürümüz Hamit Coşkun, Kuruluş Müdürü Fatih Hürata ve birçok vatandaşımız katıldı.    

          Eğitim programı, vatandaşlarımız ile Eğitim Birimi Personelleri arasında karşılıklı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.